Kulturalne Perły Regionu

Informacje

Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce  to jedna z najnowocześniejszych, o wybitnym dorobku, najsilniejsza artystycznie i największa w kwadracie Warszawa-Białystok-Lublin-Terespol instytucja kultury. To organizator i realizator konkursów, festiwali, spektakli teatralnych oraz wydarzeń artystycznych o szerokim zasięgu. Prowadzi wielokierunkową i wszechstronną działalność edukacyjną i impresaryjną, skupiając się na przedsięwzięciach kulturalnych własnych grup artystycznych:

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz - w imponującym składzie 60 osób, obecnie w wieku do 24 lat, prezentujący tańce narodowe i folklor wielu regionów Polski i Europy;

Chór Miasta Siedlce - reprezentacyjny zespół śpiewaczy, skupiający śpiewaków z pasją i talentem, współpracujący z największymi orkiestrami Polski i koncertujący w Europie;

Teatr ES - laureat licznych nagród i wyróżnień na festiwalach teatrów studenckich, amatorskich i alternatywnych, ponad 200 wystawionych spektakli w całej Polsce;

Formacja Taneczna i Teatr Tańca Caro Dance - wielokrotni mistrzowie świata i Europy w tańcu nowoczesnym, ambasador Polski w tańcu nowoczesnym na świecie. 

Także Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach jest organizatorem pełnej gamy festiwali i cyklicznych koncertów o lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym charakterze. Wieloletnie doświadczenie profesjonalnej kadry pozwala na odpowiedni dobór repertuaru, dopasowany do preferencji kulturalnych odbiorców. Pod patronatem MOK działają:

Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ - wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i świata w tańcu jazz dance, modern dance, show dance International Dance Organization (IDO). 

Alternatywny Teatr Tańca - tworzą go utalentowani tancerze, dla których taniec jest prawdziwą życiową pasją. Poprzez działalność teatralną mogą pełniej wyrazić siebie i swoje emocje, pozwalając odbiorcy wejść w głębię przekazywanych treści.

Grupa Piosenki Poetyckiej - grono muzyków i wokalistów, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi realizują autorskie projekty artystyczne.

Grupa Twórcza FOTOGRAM - skupia osoby czynnie zajmujące się fotografią, zainteresowane rozwijaniem i upowszechnianiem twórczości fotograficznej oraz doskonaleniem warsztatu. Członkowie Grupy organizują wystawy indywidualne, biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach i wystawach, wielu zdobywa nagrody w prestiżowych konkursach fotograficznych.

Aplikacja Siedlce

Największe atrakcje regionu, trasy piesze i rowerowe, interaktywna mapa 3D i quizy Parku Aleksandria. Wszystko to i wiele więcej znajdziesz w naszej aplikacji.